Draví ptáci – stříbro, zlato, ruthenium<

Draví ptáci – stříbro, zlato, ruthenium

Zajímavou sběratelskou kolekci představuje kanadská čtveřice investičních mincí dravých ptáků – Birds of Prey. Jednak proto, že tyto stříbrné mince jsou pokoveny zlatem a navíc opatřené vrstvou vzácného ruthenia. A také, že tato série byla vydána v počtu pouhých 999 kusů pro celý svět.

Exkluzivní sada mincí vydaných v letech 2014–2015 v sérii „Golden Enigma“, obsahuje čtyři pozlacené stříbrné mince, netradičně pokovené rutheniem. Sada je věnovaná sérii stříbrných investičních mincí „Birds of prey“.

 

Mince jsou replikami kanadských stříbrných investičních mincí (zleva) Sokol stěhovavý (Peregrine Falcon 2014), Orel bělohlavý (Bald Eagle 2014), Káně rudoocasá (Red-Tailed Hawk 2015) a Výr virginský (Gread Horned Owl 2015).

Každá mince nese na svém rubu motiv vždy jednoho dravce ze série Birds of Prey. Mince z roku 2014 jsou pozlacené 24karátovým zlatem, z roku 2015 pak růžovým zlatem. Dravce obklopují nápisy „CANADA“, ryzost a hmotnost. Líc tradičně patří portrétu britské královny Alžběty II., nominální hodnotě a roku vydání.

Mince jsou dodávané v luxusní dárkové etui spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 999 ks pro celý svět.

Zdroj: zlataky.cz

 

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím