Není-li k dispozici originál…<

Není-li k dispozici originál…

… může ke stejnému účelu postačit i kopie či připomínka. Ovšem v případě následujících mincí nemusí ani toto platit, neboť i ony jsou k mání ve velmi omezeném množství.

Pocta sedmi slavným mincím

Unikátní kolekce sedmi stříbrných pozlacených mincí obdélníkového tvaru vydaných Šalamounovými ostrovy v roce 2017 a ražených ve špičkové kvalitě Proof z nejčistšího 99,9% stříbra o váze 7 × 1/7 unce je věnována nejznámějším světovým investičním mincím – Britannia, Libertad, Panda, Maple Leaf, American Eagle (Liberty), Springbok a Kangaroo (na snímcích zleva).

Mince na svém rubu zobrazují pozlacené motivy charakterizující jejich název. Líc každé mince zobrazuje tradiční portrét britské královny Alžběty II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciály „IRB“, obklopený nápisy „ELIZABETH II“, „SOLOMON ISLANDS“ a nominální hodnotou.

Mince jsou dodávány v luxusní modré krabičce spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 5 000 kusů pro celý svět.

Zdroj: zlataky.cz

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím