Velký výběr mincí k Roku psa<

Velký výběr mincí k Roku psa

Čínský lunární rok se změní a Rok psa nastoupí sice až na přelomu ledna a února, ale již nyní si mohou sběratelé pořídit zlaté či stříbrné investiční mince věnované právě tomuto roku. Mincovna v západoaustralském Perthu jich opět nabízí celou řadu.

Mincovna v západoaustralském Perthu pokračuje již ve druhé sérii zlatých a stříbrných investičních mincí věnovaných jednotlivým částem čínského lunárního kalendáře. Přestože Rok psa nastoupí až na přelomu ledna a února příštího roku, již nyní si mohou sběratelé pořídit mince tomuto roku věnované. A jako obvykle si mohou vybrat z celé řady mincí různých hodnot.

Stříbrné mince

Perthská mincovna vydává mince o různé nominální hodnotě. Ty stříbrné jsou o váze půl, jedné, dvou, pěti a deseti uncí a jako specialita jsou k dispozici i mince jednokilogramové (na snímku). Všechny mince jsou vyrobeny ze stříbra o ryzosti 999/1000. Tyto mince jsou mezi sběrateli velmi oblíbené i díky opravdu špičkovému zpracování, jímž je mincovna v Perthu všeobecně známá. Toto špičkové zpracování je nejlépe vidět na lícní straně mincí, která vždy zobrazuje portrét britské královny Alžběty II.  Reverzní strana mince zobrazuje vždy motiv zvířete daného roku čínského lunárního kalendáře. Motivy zvířat v různých inscenacích jsou vždy trochu odlišné na stříbrných a na zlatých mincích.

Zlaté mince

Vše, co bylo řečeno o kvalitě mincí stříbrných, lze beze zbytku aplikovat i na mince zlaté. Ty jsou raženy ze zlata ryzosti 999,9/1000 a jsou k dispozici o hmotnosti desetiny, čtvrtiny, poloviny a jedné unce, dále pak dvou a deseti uncí a lze si pořídit i kilogramovou minci. Ta ovšem dychtivého sběratele přijde na téměř rovný milion korun.

Co se týče zobrazení, je stejné jako na mincích stříbrných. Tedy na líci portrét britské královny Alžběty II., na rubu motivy na Rok psa.

 

 

 

 

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím