Zlatá připomínka T. G. Masaryka<

Zlatá připomínka T. G. Masaryka

Tomáš Garrigue Masaryk patří k nejdůležitějším osobnostem naší historie. V roce 2017 uplynulo celých 80 let od jeho skonu a jako vzpomínku na ryzí charakter vydala Česká mincovna pamětní medaili z jedné unce ryzího zlata.

Smutné datum je vyznačeno také v kalendáři předního medailéra ak. soch. Jana Lukáše, který našemu prvnímu prezidentovi věnoval pamětní medaili – averzu vévodí jeho charismatický, ale ustaraný portrét obklopený opisem TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK, 7. 3. 1850 – 14. 9. 1937. Reverzní strana pak nese československý znak v podobě dvouocasého lva, který je doplněn výčtem Masarykových životním úloh – FILOZOF, HUMANISTA, DEMOKRAT, PEDAGOG, LITERÁT, ZAKLADATEL A 1. PREZIDENT ČESKOSLOVENSKA.

 

Pokud si chcete prvního československého prezidenta připomenout vlastnictvím této medaile, musíte si s jejím pořízením pospíšit. Tato zlatá uncová medaile totiž vychází v nákladu pouhých 200 kusů. Lze tedy oprávněně počítat, že její hodnota s průběhem času výrazně poroste.

 

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím